Наша компанія займається балансуванням робочих коліс вентиляторів та димососів.

Додаткова інформація за телефоном (068)777-51-72

Проведення регулярного балансування та ремонту вкрай необхідне в процесі роботи обладнання, оскільки базові деталі постійно зазнають великих навантажень. Під такими деталями прийнято розглядати кожух, робоче колесо, станину та двигун. Саме вони найчастіше ламаються і потребують технічного обслуговування. Часто трапляються ситуації, коли після покупки агрегат пропрацював лише кілька місяців і вийшов з ладу. Основна причина - до запуску в експлуатацію не було вжито запобіжних заходів та балансування.

Незалежно від конкретного обладнання важливо враховувати головні умови його застосування - наявність мінімальних вібрацій. Це необхідно для того, щоб всі елементи вентилятора, що обертаються (крильчатка і підшипники) не ламалися. За рахунок грамотного балансування вдається рівномірно розподілити вагу робочого колеса стосовно осі обертання. Таким чином, можна виключити небажане збільшення вібрації.

Для чого виконується балансування робочого колеса

Сучасна статистика свідчить про те, що проведення балансування робочого колеса димососу здійснюється набагато частіше, ніж різні види ремонтних робіт. Незважаючи на те, що ця послуга потребує мінімальної кількості часу та коштів у порівнянні зі стандартним обслуговуванням, вона має набагато більше переваг.За допомогою балансування можна попередити передчасне зношування конструкції, в той час як ремонт дозволяє відновити роботу вентилятора вже після його поломки.

У процесі роботи на дутьовий вентилятор впливають відразу кілька факторів:

  • Певний спосіб встановлення, який був обраний майстром.
  • Конкретний ступінь вібрації та віброізоляції.
  • Якість та послідовність збирання всіх елементів димососу.
  • Ступінь зміни характеристик монтажних опор, що залежить від навантаження, температурних показників та інших параметрів.
  • Робочий режим усієї системи, де функціонує димосос.

Димосос потребує балансування набагато частіше в порівнянні з іншими пристроями. Причому проведення цієї послуги має бути своєчасним, щоб запобігти всіляким негативним наслідкам.

Розрахунок балансувальних мас

Найчастіше для грамотного розрахунку балансувальних мас прийнято використовувати динамічний коефіцієнт впливу – ДКВ. Розрахунок показників чутливості вентилятора здійснюється з урахуванням вібрації у всіх точках її виміру. В результаті враховується вплив кожної робочих поверхонь у всіх контрольних точках. Проведення розрахунку коефіцієнтів впливу здійснюється вже після того, як було виконано початковий пуск вентилятора (без монтажу пробних мас) та пробний пуск (з монтованими пробними масами).

Якщо вентилятор раніше не піддавався капітальному ремонту за тимчасовий проміжок між декількома балансуваннями, можна скористатися коефіцієнтами впливу, отриманими в результаті попереднього балансування. Таким чином, вдається скоротити час проведення процедури та відбалансувати обладнання за 1 пуск. Це досить важливо в умовах багатоплощинного балансування. Коефіцієнти впливу - це комплексні величини, тому для кожного з поданих коефіцієнтів знадобиться два числа (уявна та дійсна частина).

Переваги проведення балансування

Для зниження вібраційних зусиль на підшипники проводиться процедура балансування. Це позитивно впливає на ефективну експлуатацію всієї системи:

  • Тривалий термін служби механізму обертання крильчатки димососу.
  • Гарантія стабільного технологічного процесу, в якому обов'язково задіяний димосос.
  • Безпечна робота всіх дутьових вентиляторів.

Агрегати, що мають неврівноважені робочі колеса, набагато швидше зношуються та піддаються поломці. Все дуже просто - вони не призначені для експлуатації в подібних умовах.

Тож навіть незначне збільшення вібраційного навантаження призводить до серйозних наслідків:

  • Поломка підшипників та місць їх посадки.
  • Збільшується звичне споживання електроенергії під час роботи рухової системи.
  • Руйнування основи встановлення димососу.
  • Неправильна витрата потужності за умови, що ефективність буде помітно нижчою порівняно зі стандартною експлуатацією.

Тому ігнорування балансування стає головною причиною появи великої кількості порушень при роботі обладнання, яких можна легко позбутися.