Наша компанія займається підбором промислових вентиляторів за Вашими вимогами та заданими параметрами. Більш детальну інформацію за телефоном (068)777-51-72.

Вентиляційні установки активно використовуються в різних будівлях, створюючи якісний повітрообмін у приміщенні. У сучасних системах промислової вентиляції рекомендується використовувати відцентрові пристрої, що мають відповідний набір технічних характеристик. Основне призначення відцентрових моделей полягає в активному переміщенні газоповітряних потоків. Принцип експлуатації ґрунтується на відцентровій силі, що прямо впливає на газоповітряну суміш під час обертання робочого колеса. У свою чергу колеса представлені у вигляді барабана, укомплектованого окремими лопатками. Кожна з лопаток розташована паралельно до осі обертання колеса. Лопатки виконують функцію спеціальних поверхонь, завдання яких – проштовхувати повітряні маси. Під час обертання колесо ущільнює повітряні потоки, створюючи певний тиск, завдяки якому потік виходить. На вході також утворюється певний тиск, але із негативним знаком.

Технічні характеристики вентиляторів

Розглядаючи різні моделі відцентрових установок, важливо відзначити їх два головні параметри:

  • Тиск – це конкретна сила, з якою повітряні маси виходять із корпусної частини обладнання.
  • Показники продуктивності – кількість повітряних мас, що проходять через вихідний патрубок за деякий відрізок часу.

Це два основні параметри, без яких складно підібрати потрібну модель для експлуатації в тих чи інших умовах. Однак, виділяють деякі додаткові характеристики, за допомогою яких можна зробити розширений пошук:

  • Номер вентилятора - величина, що свідчить про діаметр робочого колеса (наприклад, вентилятор під номером 4 діаметр колеса становить 40 см).
  • Кількість лопаток на колесі - від цього залежить здатність вентилятора до транспортування сипких речовин. При збільшеній кількості лопаток великі компоненти затримуватимуться між поверхнями, зменшуючи продуктивність обладнання. Для видалення або транспортування різних матеріалів використовують колеса з 5-6 лопатками.
  • Нахил лопатки. Від цього критерію залежить ККД та стійкість обладнання до високих навантажень. При нахилі лопатки вперед підвищується тиск, але зменшується стійкість до збільшення тиску, тому вентилятор може «захлинатися». Коли лопатки загнуті назад, ККД зменшується, але вентилятор набагато простіше справляється із навантаженнями.

Крім того, виділяють окремі категорії відцентрових пристроїв, які прийнято класифікувати з урахуванням величини тиску, що створюється:

  • моделі низького тиску - не більше 1 кПа;
  • моделі середнього тиску - від 1 до 3 кПа;
  • моделі високого тиску - від 3 до 12 кПа.

З огляду на перелічені характеристики, вдається детальніше ознайомитися з можливостями кожного з вентиляторів.Крім цього, слід звернути увагу на приєднувальні габарити. Таким чином користувач зможе зрозуміти, які агрегати можна в майбутньому підключати до вентилятора без застосування спеціальних перехідників.

Обертання відцентрових вентиляторів відбувається за допомогою електродвигунів. Виходячи з цього критерію, виділяють кілька різновидів вентиляторів, що мають різні типи приводу. Найпопулярніші: коли робоче колесо фіксується на вал двигуна і коли колесо монтується на власний вал. В останньому випадку колесо наводиться за рахунок клинопасової передачі та системи шківів.

Як вибрати потрібну модель

Підбір відцентрового вентилятора здійснюється за результатами розрахунку. Вирізняють кілька методик. Наприклад, спрощена методика передбачає підрахунок продуктивності завдяки кратності повітрообміну. Під кратністю розглядають конкретну величину, що демонструє точну кількість зробленої заміни повітря у приміщенні протягом 1 години.

Процедура виконується так:

  • для початку потрібно вирахувати обсяг приміщення;
  • помножити отримані показники на величину кратності.

Результат – отримуємо продуктивність вентилятора. Однак такий метод є надто поверховим і не враховує потреби людей, що знаходяться в приміщенні. Використання класичних методик підтверджує той факт, що вони в першу чергу враховують потреби працівників, а потім інші критерії. Методика розрахунку вважається складною, тому її потрібно довіряти виключно досвідченим фахівцям, щоб не допустити грубих помилок.