Монтаж відцентрових вентиляторів - те, від чого залежатиме коректна та ефективна робота всієї системи. Звичайно, потрібно правильно підібрати вентилятор – це перший етап. Але другим - і не менш важливим - етапом є його встановлення. Від її якості залежить те, наскільки правильним буде повітрообмін, чи не буде поломок чи несправностей. Саме тому встановленню обладнання потрібно приділити особливу увагу. І перед цим необхідно дізнатися про основні правила монтажу відцентрових вентиляторів.

Особливості встановлення відцентрових вентиляторів

Всі монтажні роботи щодо відцентрових вентиляторів повинні проводитись відповідно до чинних правил та вимог, які встановлені в техпаспорті конкретного пристрою. Також роботи повинні проводитись відповідно до проектної документації.

Монтаж вентилятора починається з з'ясування типу пристрою за способом його встановлення. Залежно від цього і починається його встановлення за певними правилами.

Передусім вентилятор повинен бути розташований таким чином, щоб його подальше використання та технічне обслуговування були безпечними. Тобто, до його вузлів має бути легко дістатися, у процесі ремонту чи заміни комплектуючих не повинно бути перешкод. Якщо вентилятор отримано у розібраному вигляді, то монтаж потрібно проводити після повного складання та перевірки працездатності.

Потужні та габаритні вентилятори, які встановлюють безпосередньо на підлогу, потребують міцного фундаменту. Після встановлення такого пристрою болти для кріплення потрібно залити цементом, щоб конструкція була надійною. Якщо вентилятор встановлений на віброізолятори пружинного типу, необхідно стежити за тим, щоб навантаження при роботі розподілялося рівномірно. Таким чином, віброізолятори повинні мати однакову посадку. Якщо пристрій встановлено на жорстку основу, то станина вентилятора повинна бути укомплектована звукоізолюючими прокладками, щільно прилягати до них. Між повітроводом і вихідним патрубком має бути м'яка вставка - вона гаситиме шум. Щоб зменшити аеродинамічний опір вентиляції, для встановлення вентилятора необхідно підібрати прямі ділянки. Вони потрібні, щоб стабілізувати повітряний потік з обох боків пристрою. Мінімальний розмір повітроводу на вході має становити 1,5 діаметра робочого колеса. На виході - три діаметри робочого колеса.

Якщо вентилятор потрібно ставити в приміщенні, де є запилене агресивне середовище, підвищена вологість, уточніть, чи двигун двигуна підходить для таких умов. Вентилятор повинен мати захисне виконання, яке не дасть агресивного середовища негативно впливати на конструкцію. Якщо вентилятор є вбудованим у технологічну схему виробництва, то перед вхідним патрубком потрібно поставити газовий аналізатор. Такий пристрій подасть сигнал і автоматично ввімкне автоматичну систему захисту.

Обов'язковою умовою монтажу вентилятора є його заземлення. На корпусі пристрою обов'язково має бути знак заземлення. Якщо вентилятор має виносний двигун з ремінною передачею, його потрібно захистити, щоб унеможливити ризик травм серед працівників. Якщо відцентровий вентилятор встановлений у припливній вентиляційній системі, його всмоктувальний патрубок може бути не з'єднаний з повітроводом. В цьому випадку його потрібно затягнути металевою сіткою. Вона не дасть стороннім предметам, сміттю, комахам потрапляти всередину вентилятора. Це може призвести до того, що робоче колесо вийде з ладу.

Умова встановлення відцентрових вентиляторів

Перед тим, як встановлювати вентилятор та монтувати всю систему загалом, необхідно провести детальні розрахунки такої конструкції. Це дозволить коректно створити систему вентиляції, унеможливити ризик поломок або виходу з ладу окремих ділянок. Розрахунок має проводити професіонал, який має досвід роботи у подібній сфері.

Використання саморобних елементів для кріплення вентиляторів можливе лише в крайніх випадках. Тобто, якщо іншими способами закріпити пристрій не можна з низки причин. Усі зчленування системи повинні добре прилягати одне одному, а з'єднання – відрізнятися міцністю. Монтаж вентиляторів повинен проводитись спеціалізованими монтажними підприємствами та людьми, які мають відповідну кваліфікацію. Вони повинні мати досвід у монтажі подібних схем, мати необхідні допуска. Також перед встановленням та ремонтом людина має проходити інструктаж. Від дотримання цих умов та техніки безпеки безпосередньо залежить ефективність експлуатації вентилятора та запобігання ризику нещасних випадків.